Projekto įgyvendinimo etapai
Reikalavimų Paruošimas
Prieš pradedant projekto įgyvendinimą labai svarbu jog būtų išgrynintas projekto tikslas ir siekiai. Kuomet šis tikslas aiškus - galime pradėti ruošti techninius reikalavimus. Reikalavimuose atsispindės skirtingi moduliai, jų funkcijos ir tarpusavio sąveika. Rezultate turėsime gana gerai struktūrizuotą dokumentą, kurio pagrindu galėsime pradėti ruošti supaprastintus dizainus (angl. Wireframes).
1
Supaprastinti dizainai (Wireframes)
Supaprastintų dizainų nereikėtų supainioti su vizualiais dizainais, jie neatspindi kaip rezultate atrodys aplikacija, tačiau yra labai naudingi planuojant jos strukrūrą, kokia ir kur informacija bus rodoma, kaip ji bus pateikta bei valdoma. Kadangi supaprastinti dizainai gana lengvai keičiami, jie svarbi dalis norint efektyviai planuoti bei suderinti galutinę aplikacijos viziją su Jumis. Kuomet imitaciniai dizainai paruošti ir patvirtinti - galime pereiti prie sekančio žingsnio - vizualių dizainų paruošimo.
2
Vizualūs Dizainai
Nors dizainas labai subjektyvi tema, bet gerai paruoštas dizainas bene visą laiką išsiskiria kokybės pojūčiu. Tik grožio dažnai neužtenka, geras dizainas aplikacijoje neatsiejamas nuo praktiškumo ir patogumo naudotis, nuo jo priklauso ar informacija lengvai randama, suprantama ir ar jos valdymas intuityvus. Visa tai stipriai įtakoja vartotojo potyrį. Kuomet vizualūs dizainai bus paruošti, Jūs turėsite gerą supratimą kaip galutiniame rezultate atrodys Jūsų aplikacija.
3
Programavimas ir Testavimas
Tai yra daugiausiai laiko reikalaujantis projekto etapas. Dėl to labai svarbu neskubėti ir, jeigu yra poreikis, investuoti šiek tiek daugiau laiko į prieš tai buvusius planavimo etapus. Kartais viena valanda papildomo planavimo sutaupo savaitę programavimo darbo. Technologijų tokių kaip duomenų bazės, Back-End ir Front-End bibliotekų parinkimas yra atliekamas būtent šiame etape. Jos dažniausiai priklauso nuo daugelio kintamųjų, tokių kaip numatomas naudotojų skaičius, kokio tipo operacijos bus dažniausiai atliekamos, ar tai objektų kūrimas, redagavimas, paieška, nuskaitymas, ar šių operacijų mišinys, koks numatomas duomenų kiekis ir pan.
Automatiniai testai pridedami iteratyviai kartu su programuojamais atskirais moduliais. Jie padeda užtikrinti teisingą aplikacijos veikimą ir jos stabilumą. Automatiniai testai ypač svarbūs didesnėse sistemose, kadangi kartu su sistemos dydžiu sudėtingėja ir ryšiai tarp modulių. Šie testai padeda užtikrinti jog papildant ar keičiant skirtingas sistemos dalis buvęs funkcionalumas išliks nepakitęs.
Po programavimo etapo Jūs turėsite aplikaciją kuri bus paruošta įdiegimui į serverius.
4
Diegimas ir Palaikymas
Jog Jūsų aplikacija būtų pasiekiama naudotojams ji turi būti įdiegta į serverius. Dažniausiai siūlome diegimą į debesų kompiuterijos sprendimus tokius kaip „Google Cloud”, „Amazon Web Services” arba „Azure”. Tai didžiulės serverių bazės pasiskirsčiusios po visą pasaulį, jos yra ypatingai saugios, patikimos ir esant poreikiui gali suteikti resursų praktiškai neribotam naudotojų kiekiui.
Bet kokie tolimesni Jūsų aplikacijos pakeitimai gali būti atliekami pradedant nuo pirmo žingsnio - tobulinimų reikalavimų rengimo.
5
Proceso Cikliškumas
Didelio arba sudėtingo projekto įgyvendinimą siūlome skirstyti į atskirus etapus, funkcionalumą prioritetizuoti ir dirbti ciklais pradedant nuo svarbiausio. Tai įprasta praktika naudojama daugumoje didžiųjų pasaulio IT įmonių. Tokiu būdu kūrimo procesas tampa daug skaidresnis ir aiškesnis, o Jūs galite geriau kontroliuoti ir numatyti koks bus galutinis rezultatas.